Lśnienie i rdza – Paweł Sosiński

Galeria Scena oraz Fundacja #Kultura zapraszają na wystawę – połączoną ze sprzedażą – dizajnerskich obiektów użytkowych pod tytułem

“Lśnienie i rdza” – lampy i inne projekty Pawła Sosińskiego

Jest to pierwsza w Koszalinie indywidualna autorska wystawa dizajnu użytkowego, której autorem jest Paweł Sosiński z Kołobrzegu, konstruktor obiektów industrialnych, rowerów, mebli, lamp z części rowerowych i samochodowych, kolaży na pleksi etc.

Niezwykłość projektów Sosińskiego polega między innymi na tym, że swoje prace wykonuje „amatorsko” z materiałów postindustrialnych, które, w charakterystyczny dla siebie sposób, poddaje zaskakującemu formalnie i funkcjonalnie recyclingowi. Z części silników, zębatek, wałów, osłon etc. Sosiński wyczarowuje piękne i zaskakujące formalnie lampy, taborety, stoły i szafki.

Wszystkie obiekty użytkowe, które zobaczymy w Scenie są wykonane rzemieślniczo – osobiście i odręcznie przez autora – dzięki czemu mają walor produktu niepowtarzalnego. Jest to cecha  pożądana przez najbardziej wymagających klientów.

Sosiński pierwszy raz zaprezentował swoje projekty na III edycji Koszalińskich Targów Sztuki i Dizajnu w ubiegłym roku. Pokaz w Scenie połączony z możliwością zakupu wystawianych prac jest kolejnym po KTSiD pomysłem Fundacji #Kultura/Galerii Scena na promocję najciekawszych lokalnych dizajnerów  połączoną z próbą rozpoznania rynku nowoczesnego wzornictwa, w którym  specjalizuje się koszalińska scena sztuk wizualnych.

Galeria Scena, Andersa 24 I p.; wejście od strony oficyny (ul. Racławickiej)

Otwarcie 07.06.2018 godz. 16.00
Pokaz dla mediów z udziałem autora 05.06.2018 godz. 16.00
Wystawa czynna: 07.06-10.06.2018
w godz. 16.-20.00, sob./niedz. 12-15.00

 

Serdecznie zapraszamy.

Dobra sztuka i dizajn od ręki
kontakt:
hasztagkultura@gmail.com

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s