„Snare Box”

„Snare Box” / Werbel, Sidła
City Box – antresola, Rynek Staromiejski 14
28.10. 2016, godz. 18.00
Wstęp wolny
Zapraszamy na niecodzienny spektakl wizualno-muzyczny w wykonaniu Roberta Knutha – artysty wizualnego, autora spektakularnych projektów realizowanych także w Koszalinie (m.in. spektakl „Totrimejk” 2008, bilbord „Kocham Koszalin” 2009) i Sebastiana Maca – kompozytora, wirtuoza gry na gitarze, autora muzyki filmowej i teatralnej (m.in. do filmu „Zawód Fotograf” reż. Natasza Ziółkowska-Kurczuk 2015, spektaklu „Podopieczni” reż. P. Miśkiewicz 2016, Narodowy Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie).

Knuth – związany z Koszalinem w latach 2003-2007 – nie po raz pierwszy ujawnia fascynację muzyką i dźwiękiem, które łączy z działaniami performatywnymi i strukturalnymi. Przykładem są rzeźby dyfuzyjne, które z założenia wtapiają się w otoczenie i stają się elementem rzeczywistości. Propagator intuicji artystycznej, która wyłapuje powszechne archetypiczne obrazy zapisane w podświadomości.

Knuth po wyprowadzce z Koszalina zamieszkał w Lipsku i prowadzi pracownię Sztuki w Przestrzeni Publicznej w Akademii Sztuki w Szczecinie. W Koszalinie został zapamiętany jako skandalista, który nie wahał się wprowadzać do swoich projektów niekonwencjonalny język formalny i zdecydowany przekaz społeczny.

Nie inaczej jest teraz – „Snare Box” to kinetyczna, generująca własne hałasy, rzeźba – symboliczne odzwierciedlenie cywilizacyjnej pułapki, którą skonstruowaliśmy sami dla siebie, w którą wpadliśmy, i z której nie ma wyjścia. To taniec życia i śmierci – z akcentem na śmierć.

Projekt „Snare Box” zrealizowany w ramach programu Galerii Scena/CK 105 w Koszalinie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s