Projektownia_koszalińska

PROJEKTOWNIA_KOSZALIŃSKA
młody dizajn, sztuka, wideo i muzyka
miejsce: City Box/Rynek Staromiejski
organizator: Galeria Scena/CK 105
Kuratorzy: Łukasz Waberski, Karol Zagórski, Ryszard Ziarkiewicz

Otwarcie w Noc Muzeów 14.05. 2016 o godz. 18.00 – galeria na antresoli otwarta do 23.00

Wystawa czynna od 15.05 do 20.05 w godzinach 16.00 – 20.00

Udział biorą m.in.: Cfiszyn, Cukin, Dobry Sztos, Druklin, Paweł Duszyński, , FunkyFreeshArt, Katarzyna Koperkiewicz, Laupa, Anna Miller, Wojciech Sieprawski, Skyw, Tomasz Śmigielski. W ramach imprezy pokaz filmów i animacji z pracowni rysunku prof. Elżbiety Kalinowskiej Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

„Projektownia_koszalińska” to pierwsza tak duża impreza pokazująca dorobek młodego pokolenia artystów wizualnych, projektantów i muzyków związanych z Koszalinem. Ta manifestacja młodego pokolenia twórców charakteryzuje się różnorodnością, dynamiką i progresywnym językiem stylistycznym przełamującym obowiązujące konwenanse. Wystawa udowadnia, że młode koszalińskie środowisko artystów wizualnych nie odstaje od większych ośrodków artystycznych.  Potwierdza się raz jeszcze opinia, że Koszalin jest żywym i ciekawym ośrodkiem sztuki.

Na wystawie, która wpisuje się w imprezy Koszalińskiej Nocy Muzeów, artyści pokażą najnowsze prace i projekty. Zobaczymy m.in. artystę street artu Cukina, który wykona w trakcie sobotniej nocy dwie prace na oczach publiczności, nieszablonowe projekty pracowni Dobry Sztos, najnowsze prace Druklina, nadzwyczajne fotografie otworkowe Śmigielskiego, wstrząsający obiekt Sieprawskiego i wiele innych. W ramach wystawy zaprezentujemy zaskakujące filmy i animacje studentów pracowni rysunku Instytutu Wzornictwa prowadzonej przez prof. Elżbietę Kalinowską. Szykujemy także niespodziankę. Będzie dużo muzyki. Takiej wystawy w Koszalinie jeszcze nie było. Prawdziwa gratka dla fanów nowej, lokalnej sztuki.

Wraz z otwarciem wystawy zainauguruje sezon kawiarnia w City Boksie. W Noc Muzeów przywrócimy „klockowi” życie!

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s